Брекети – один із найбільш ефективних та фізіологічних методів відновлення анатомічної оклюзії, який не має вікових обмежень. Зазвичай термін активної ортодонтії становить від 12 до 18 місяців. Але про успішне лікування можна говорити тільки в тому випадку, коли пацієнт дотримується рекомендацій лікаря.

Що можна робити після початку ортодонтичного лікування

Протягом декількох днів після встановлення незнімного апарату необхідно дотримуватися особливої ​​дієти, яка передбачає вживання напіврідкої та м'якої їжі. У раціоні можуть бути кисломолочні продукти, бульйони з подрібненим м'ясом, пюре, каші. Занадто в'язка та груба їжа може завдати дискомфорту, призвести до поломки конструкції.

Коли на коронки або натуральні зуби встановлені брекети, особливу увагу потрібно приділяти гігієні порожнини рота. Кожен прийом їжі повинен супроводжуватися чищенням зубів та обробкою ротової порожнини спеціальним розчином для полоскань, який перешкоджає розмноженню бактерій. Попри те, що під замочками карієс не розвивається, він може з'явитися навколо них та призвести до руйнування зуба.

брекети Чернівці

Чого не можна робити в період носіння незнімного апарату

Багатьох пацієнтів цікавить, чи можна носити брекети й не змінювати звичний спосіб життя. На жаль, існують деякі заборони, які вводяться відразу після фіксації системи коригування.

На час ортодонтичного лікування доведеться обмежити солодкі газовані напої, горіхи, насіння, занадто гарячу або холодну їжу/напої. Особливу увагу потрібно приділяти гігієні ротової порожнини, але для чищення зубів не рекомендовано використання абразивних зубних паст. Щодня перед сном апарат потрібно ретельно чистити від залишків їжі за допомогою монопучкової щітки, йоржика, супер-флоса та іригатора.

Чи можна ставити брекети, якщо раніше було проведено протезування? Можна, але перед установкою апарату потрібно замінити металеві коронки на металокераміку, а мостоподібні протези – окремими коронками.

З скільки років можна ставити брекети

До активної ортодонтії лікарі зазвичай приступають із 7-8 років. У клініці «Radent» в Чернівцях проводиться успішне ортодонтичне лікування дітей та дорослих. У кожній клінічній ситуації ми вибираємо максимально продуктивні, компактні протоколи.